Thursday, July 4, 2013

Esmaspäeva ootuses

Viimane hetk enne selle aasta MM-i endast märku anda.

Tuleval esmaspäeval, 8. juulil, teen enda debüüdi õigel MM-il ja distantsiks sprint. Miks sprint? Hooajaks plaane tehes võtsime treeneritega eesmärgiks joosta nii tavarada ja sprinti, kuid kuna ettevalmistus ei kulgenud nii nagu plaanitud, siis see variant jäi ära. Minu mitte-valmidust näitasid ka eelnevad pikemad o-võistlused. Samas ei oleks ka nii tavaraja kui sprindi jooksmine olnud mõttekas. Nimelt programm oleks olnud selline: pühap - tavaraja kval, esmasp h - sprindi kval, esmasp õ - sprindi finaal, teisip - tavaraja finaal. Ehk kolme päeva jooksul 4 max pingutust. Oleks vähe paljuks läinud ja siis ei oleks soovitud lõpptulemusi ka saavutanud. Igastahes jah, jooksen esmaspäeva hommikul sprindi kvalfikatsiooni ja õhtul loodetavasti ka A-finaali.
MM algab pühapäeval 7. juulil ja lõppeb laupäeval 13. juulil. Televusserist peaks nägema ka ülekandeid YLE 1 või 2 kanalilt. Samuti saab live-i jälgida: www.woc2013.fi
Sinna peaks enne võistlusi ilmuma ka live-i jälgimise võimalus, nii vaheaegade kui ka gps-i. Naelutage enda ninad siis arvuti või teleka ekraanide vastu esmaspäeva hommikul 9-10 ajal ja õhtul 19.20!

Kuidas ma sain MM-ile?

Nagu eelmises postituses kirjutasin, siis oli kohe järgmisel päeval pärast Jukolal 15km läbimist Kadrioru pargis Tallinna O-nädala esimene etapp (ühtlasi ka WRE etapp), mis oli ka katsevõistluseks MM-ile. Vaatamata väga väsinud jalgadele ning faktile, et tegu mul esimese sprindivõistlusega sellel aastal õnnestus teha korralik sooritus ja lunastada pääse ilmavõistlustele. Ainuke asi, mis kripeldab on see, et tehniliselt kaotasin u 20sek väikeste seisakute ja valede valikutega ning jäin 11 sekundiga alla Soome koondise esinumbrile - Mårten Boströmile.
Samas tema jooksis Jukolal 3km lühemat rada ning mis seal salata, tema jooksurekordid on paremad kui nt meie Maratonitiimi poiste omad. Maratoni rekord 2:18:51, poolmaraton 1:03:41 ja 5000m 14:06.
Kaotasin talle Kadriorus just viimaste lihtsate jooksuetappidega, täpselt siis kui mul jalad väsisid ja hoog rauges. Lohutan ennast sellega, et keerulisematel etappidel olin vähemalt tast kiirem.

Mis pärast sprinti toimunud on?

Tallinnast pärast sprinti koju sõites tundsin kuidas kurk läheb valusaks. Järgnevatel päevadel polnud olukord parem, pigem läks hullemaks, lisandus nohu. Nädala peale tuli 3 täielikku puhkepäeva ja tundsin, et asi on kehvapoolne ja erinevad vahendid ei aita nii kiiresti kui lootsin. Nüüd eelmisel nädalal asjaolud paranesid ja tegin mõned kiiremad sutsud ka.
Laupäeval käisin empsiga väljamaal, Lätis. Õnnestus saada Koselt Sixten Silla käest selle aasta Läti MV sprindi kaardid ja sõit Aluksnesse võis jätkuda. Hommikuse trenni jaoks pani emps ka väikesed tähised punktidesse ning jooksis mõnda punkti ka EMIT-i jaamaga. Meeste raja läbisin 14'46 ja kaotasin Läti parimale 14sek ja 2. kohale 1sek. See tähendas, et võitsin trennis maailmameistrit, Edgars Bertuksi, 38 sekundiga :) Samas kui oleksin viitsinud punktide legendid paberile kirjutada ja legendihoidjasse panna, siis ei oleks ka ühte 12sek viga teinud. Lisaks veale oli halvasti ka hingamisega. Nimelt takistas röga kurgus hingamist ning pärast ütles ema, et kuulis kaugelt vilisevat hingamist ja siis ilmusin nurgatagant alles mina välja. Õhtuses trennis oli õnneks hingamine korras ja kilomeetriaeg oli võrreldes hommikuga 12sek parem. Säilib lootus, et ka esmaspäeva õhtul MM-il finaalis on hingamine korras :)
Selle nädala trennid on kulgenud köhatamiste abil hingamisteede vabastamisega rögast. Vahel paremini ja vahel kehvemini. Vähemalt jalg on terav!

A jaaa, 19. juunil oli ka bakalõpetamine, mis kulmineerus lõpudiplomi omastamisega TÜ aulas kehalise kasvatuse ja spordi erialal.

                                            Väike fotosüüdistus 


Eile sain uue laari Dexali asju. Arvan, et nad tahavad mind ära hellitada :)
Vaadake ka FB-s Dexal - Eesti lehte, sealt leiate kindlasti endale uue lemmikspordijoogi või -batooni.

Praegu istun Kristoga Tartu-Tallinn bussis, siis öise laeva peale ja hommikul Helsingist 7h autosõitu Vuokatti. Loodetavasti saan seal Teile kõigile ka kirjutada täpsemalt, mis kell siis esmaspäeval minu jookse jälgida saab.  

No comments:

Post a Comment