Sunday, June 16, 2013

Tunne on hea ja muidu on mega.

Tegin siin vahepeal paar võistlust, mõtlesin, et jagan muljeid. (pikk jutt)

Enne kui spordijutuni jõuan mainin veel seda, et 5. juunil kaitsesin enda bakalaureusetööd ning mõned päevad hiljem tuli ka kiri ülikoolist väljaheitmise kohta. Ise olen rahul ja 19. on põhjust ülikond selga tõmmata.

7. juunil läbisin edukalt Rakvere Ööjooksu 10km raja. Olin eesmärgiks pannud ideaalse soorituse, mis oleks tähendanud aega 31.30. Kahjuks seda ei juhtunud. Üksinda joostes ei suuda endast nii palju välja pigistada. Enne jooksu olid jalad suhteliselt väsinud ja soojendusjooksule järgnenud jooksuharjutusi tegin tunduvalt vähem, et jalgu säästa. (See tõi ka edu!) Kuna 21,1km jooksjad läbisid esimesed 8km sama trassi, mis 10km omad ja läksid rajale 5min varem, siis võtsin plaaniks võimalikult kiirelt neile järgi jõuda ning rahva seas jälitajad maha raputada.

                                                Jalgades jaksu oli!

Elu pikim slaalomi jooks tänavatel tuli päris hästi välja ja mehed hakkasid kilomeetrite mõõtmise peale pundist pudenema. 7km peal võtsin joogipunktist juua ja siis läks olukord kriitiliseks. Nimelt hakkas väga tugevalt kõhus pistma, mõtlesin juba endamisi, et nüüd on kõik ja pean kõndima hakkama. Lasin tempot alla ning hingasin rahulikumalt. Minu õnneks oli tuules püsinud Heinar Vaine juba piisavalt väsinud ja mööda ei jooksnud. Poolteist km kulus situatsiooni stabiliseerumisele ja viimasel kilomeetri alguses kiirendades jäin juba üksinda. Võit jälle kodus! Aeg: 32.25, eelmine aasta 32.14.
Poolmaratoni meestega koos startides oleks vast püstitatud eesmärgi ka täitnud.

                                                  Sõrme ka püsti.

Esmaspäeval sõitsin Kaisaga koos Turusse väikesesse sprindilaagrisse. Peeter Pihliga vahetasime Värska vett kaartide vastu ja trennid võisid alata. Teisipäeva hommikul jooksin NORT-i (MK-etapid) sprindi kvalifikatsioon ja õhtul finaali. Kvalifikatsiooni aegu kahjuks võrrelda ei saa, kuna teistel oli millegi pärast 17. punkt ära jäänud. Finaali rada oli väga huvitav ning aeg tuli 15.05, mis oleks andnud õigel võistlusel 20. koha. Tegin paar viga ning vale valikut, tehniliselt jäi varu u 25-30sek. NORT-i etapi võitjale, Matthias Kyburzile, kaotasin 1.14, mis pole just halb tulemus trenni kohta.

Täna hommikul (16.06) poole kuue ajal esindasin Jämsä lähedal metsas Kangasala SK-d Jukola teatevõistlusel. Viimasesse vahetusse (15km rada) sain 32. positsioonilt ja tõstsin kahjuks ainult ühe koha võrra 31-ks. Raja peal olin vahepeal olnud 28. kohal. Korralikust tehnilisest sooritusest jäi puudu u 4.30. Samuti nurisen ka enda jooksukiiruse üle kui üksinda jooksin. Samas mõne teisega koos liikudes oli kiirus vägagi korralik ja rahul olen ka sellega, et suutsin lõpus Lynx-i viimase vahetuse jooksja ära karistada.

Järgmine võistlus juba homme õhtul Kadriorupargis, Tallinna O-nädala WRE sprint. See on ühtlasi ka ainuke sprindikatsevõistlus MM-iks. Pöidlad pihku ja eks ole näha kuidas jalad ühe päevaga 15km orienteerumisest taastuvad. Saab huvitav olema!

Peace!

No comments:

Post a Comment