Monday, March 25, 2013

Monte Gordo

11. veebruar kuni tänane päev.

Hispaania laagrist tagasi tulles sain Eestis korralikult trenni teha. Mõnel päeval isegi kaks, siis kui suusaeriala praktikum oli. Oli tunda, kuidas iga päevaga toimus väikene areng.

Oselesin isegi ühel suusavõistlusel, Tartu Suusatalve paarissprint. Paariliseks oli Eesti parim suusahüpete kommentaator Mats Piho. Väga äge oli, aga poleks pidanud hommikul kiiremat sorti fartleki tegema. Jalad läksid teise ringi alguses juba täis ja siis hakkasid tekkima ka koordinatsioonihäired. Võistlused kõige paremini ei länud, ei olnud see mees. Loomulikult oleks võinud enne võistlema minekut suusa peal kiiremaid liigutusi ka teha ning üleüldse rohkem kilomeetreid koguda. Samas Mats oli ikka selline nagu on - ylivoimais! Oleks võinud ise Fiemmes paarissprinti lahmida.

Mis me ikka siin suusatamisest räägime. 9. märtsil hakkasin Alluga (Allar Lamp - toim.) Portugali, täpsemalt Monte Gordo poole liikuma. Lennud sujusid hästi, kuid Farosse jõudes oli tõsiasi see, et järgmised 60km tuleb taksoga sõita. Alguses näitas taksojuht ühe tabeli peal ühte hinda, aga kui kohale jõudsime, oli hind ikkagi teine. Elu kalleim taksosõit, kahepeale 85€. Tegelikult oleks pidanud isegi 102€ minema. Samas kuidagi pidi kohale saama.

Hotellis on eestlasi kokku 5, staar-kolmikud Luiged on ka veel siin. Hotell on korralik, kuigi arhitektuuriston aru saada, et koht on 20 aastat vana. Oleme Allariga kahekesi apartmendis. Samas ruumi on 4-le. Seda võimalust kasutas Kaupo Sasmin, kes tuli tänasest meie juurde elama. Hotellis on ka väga korralik jõusaal, välibassein, kuhu saab jalad pärast trenni sisse pista, sisebassein, saun ja aurusaun ning ka mullivann. Vähe rohkem võimalusi kui tavaliselt on laagris. Millegi üle kurta ei saa. Kõht on kogu aeg punnis ja trenni saab teha. Ilm on ka enamasti ilus, mõned päevad on vihma sadanud.

Trennidega on mul aga so-so läinud. Vahepeal on hea, siis jälle kehvem. Samas on kõik jällegi parem kui Eestis olles. Esimene nädal tuli 155km, nüüd teine oli 125km (1 puhkepäev sees). Huvitav on just see trennide juures, et pulsid kõiguvad päevade lõikes palju. Üks päev on väga hea ja järgmine päev jälle kehvem ning kõige kummalisem on see, et meil on Allariga kehvad pulsid samadel päevadel. Kaksikud?  Täna on järjekordne puhkepäev, sõitsime ratastega kõrvallinna ujuma ja kolasime linna peal.
                         
                  Eelmine esmaspäev üle jõe Hispaanias, rattaga kokku 23km.

Liiga pikk jutt. Kokkuvõtvalt olen praegu laagris, teen trenni ja elu on ilus. Vast laagri lõpus läheb olukord stabiilsemaks ja paremaks ning Eestisse jõudes olen tipp-topp. Varsti algab ju võistlushooaeg. Reedel 29. märtsil hakkan hommikul kodu poole liikuma. Enne seda teen väikese laagrikokkuvõtte. Vamos ser bom!

Jooksuportaali lugu siinsest eluolust: http://www.jooksuportaal.blogspot.pt/2013/03/ule-20-eesti-jooksja-harjutab-monte.html

                                               Kaks eestlast Monte Gordos.

No comments:

Post a Comment