Sunday, June 2, 2013

Eelmine kuu.

Aloha!

Lugesin Võsa-Villu blogi ja sain ilmutuse. Peaks ise ka enda blogi täiendama.

Alustame kuu algusest.

10Mila:
Kangasala SK viimane vahetus. Rada 15km, aeg 93:29. Jõudu ja kiirust jagus, aga täpselt siis kui kadus keskendumine ja polnud konkreetseid relfeefivorme tulid ka vead. Ning neid polnud vähe. Kokku vähemalt 10min. Nii ei saa rallit sõita!

Eesti MV lühirajal:
Eelmisel päeval Männiku karjääri kõrval kaevikute vahel orienteerudes tundsin, et midagi on valesti. Kiiresti joostes tuleb SLS - 185 juures sein ette ja lihtsalt ei liigu edasi. Arvatavasti oli see seotud kolmapäevase plaanivälise jõutestide tegemisega suusaeriala praktikumis. Nimelt kolmapäeva hommikul oli enesetunne super, ortodesti pulsid väga head jne. Samas ka õhtul 12x30sek kiirendusi oli väga mõnus tõmmata, kuid neljapäeval ärgates olin omadega läbi nagu läti latt - täiesti jõuetu.
Võistluspäeval soojendust tehes ei olnud olukord parem, jalad ei tahtnud kiiresti liikuda. Esimesed kolm etappi võtsin rahulikumalt, et saaks sisse elada. Edasi proovisin kiirust lisada, kuid reaalsuses sellest väga palju kasu ei olnud. Andsin endast füüsiliselt sellel päeval kõik ja tehniliselt oli arvatavasti mu elu parim lühirada. Suuri vigu vältisin, kokku jäi rajale tehniliselt poolelt 50sek. Tulemusi vaadates ei oleks ka see medalile aidanud.
Seekord tasuks 6. koht, kaotus Laurile 1.18.

Balti MV tavarada ja teade:
Päike ja Haanja ümbrus. Läksin jällegi plaaniga esimesed punktid rahulikult võtta, kuid selle plaani muutsin kohe esimese pilguga rajale, etapid olid pikad.
2. etapil kaldusin etapil kaks korda ära ja asi oligi põhimõtteliselt otsustatud, viga 1.45. Sellele lisaks veel üks viga 6. punktiga u 30sek ning mõned väiksemad, mis olid tingitud väsimusest ja kokku tuligi u 4min viga. Lisaks veel siis füüsilise agressiivsuse puudumine.
Esimene Balti MV: 15. koht, kaotus Timole 8min. Edasi ainult paremaks!

Teade läks enam-vähem, rahuldav jooksukiirus oli olemas ja enesetunne parem, kuid 1'30 jäi ikkagi tehniliselt korralikust sooritusest puudu.

Eks neid võistlusi mõjutas ka asjaolu, et õhtud/ööd sisustasin bakalaureusetöö kirjutamisega, mille ka ära esitasin ning nüüd kolmapäeval ära pean kaitsma.

Jukola laager Jämsas:
Läksime Soome Kristoga neljapäeval eesmärgiga lisaks Jukola laagrile joosta ka sprinte.
Neljapäevane sprinditrenn tekitas mõnusa enesekindluse nagu oleks lõvikonservi söönud. Nimelt jooksime Espoos sama rada, mida teised tegijad jooksid Huippuliiga 1. etapil. Jooksin mõõduka tempoga, jälgisin, et pulss oleks alla 170 (võistlustel tavaliselt keskmine 185) ning läbisin raja 14'19, mis oleks andnud õigel võistlusel 28. koha. Jooksu poolest oleks minuti kindlasti kiiremini saanud, eriti kui punktid oleks ka maas olnud.
Edasine laager Jämsal kujunes suhteliselt väsitavaks, jalad ei olnud harjunud kaks korda päevas maastikul jooksmisega ning pühapäeva õhtul Tamperes oli väga raske isegi taastavat jooksu teha. Esmaspäeval veel üks rahulik sprinditrenn Tamperes ja kodu poole. Motivatsioon laes ja meeleolu üleval.

                                Väike pilt meeleolu tõstmiseks (Tallinn):Eesti MV teatejooksudes:
TÜASK-i 4x1500m võistkonnaga Eesti tšempion. Hurraaa! Võistkond ja järjestus: Jaagup Truusalu, Aleksey Markov, mina ja Allar "kuldne duubel" Lamp. Aeg: 16'51.

Viimane kord jooksin 1500m vist 3-4a tagasi samas formaadis noorteklassis. Seetõttu ei mäleta ka täpset aega. Aga oli seekord 4'17.
Tunne oli hea, kuid oleks tahtnud kedagi, kellega koos joosta või vähemalt teada kui kiiresti ma jooksen (vaheaegu). Ei osanud absoluutselt oletada joostes, mis ajaga vahetuse üle annan. Väike pettumus on aja suhtes, kuid see tuli lihtsalt ja näitas, et tegelikult suudan enamat ja vorm on tõusuteel.

Nüüd hakkab viimane ettevalmistus MM-iks ning ootan põnevusega raskemaid trenne. Tehnilise poole arendamiseks on plaanis teha nädalane laager Soomes järgmisest esmaspäevast.

NB! Väga suured tänud ka mu toetajatele, kelle lisandunud:

1) AS Lasita Maja - parimad kuurid, aiamajad, suvilad, majad - you name it! Neilt saab kõike! Checkige täpsemalt kodukalt: www.lasita.com
2) ACE Logistics Estonia AS - vaja vedada midagi Eestis, Baltimaades ja Valgevenes, siis võtke nendega ühendust: www.ace.ee
3) Dexal - ebamaiselt hea maitsega spordijoogikontsentraadid, batoonid, geelid. Spordijookidest on lemmik mustsõstramaitseline, energiabatoonidest õuna ning valgubatoonidest küpsisemaitseline. Vaata rohkem: www.dexal.ee

Järjelugu pärast Rakvere Ööjooksu, seniks aga head põrumist nii mulle kui teistele lõpetajatele!

No comments:

Post a Comment