Thursday, May 2, 2013

Finnspring ja Suurjooks ümber Viljandi järve

Tere taas!

Eelmisel nädalavahetusel viibisin Soomes sealsel suurimal kevadisel võistlusel - Finnspring. Reedel tegin ühe kaarditrenni lumevabas metsas ja valmis ma nädalavahetuseks olingi.

Esimene päev oli individuaaldistants 11,7 km. Enne starti mõtlesin veel, et teen lihtsalt korraliku treeningu ja teisel päeval jooksen kiiremini, kuid võta näpust. Esimesse punkti natukene puterdasin, ei suutnud kohe 1:15 000 kaardiga kohaneda ja siis teise punkti läks juba sujuvamalt ja mõtlesin, et why not kiiremini rada läbida.

Esimene päev:

Võtan asja lühidalt kokku.  Punktirõngas puterdasin suhteliselt palju, ei suutnud jooksu pealt välja lugeda, kus punkt asub ja kuidas sinna kõige paremini saab. Probleemiks osutusid ka kaljud. Liikusin vahepeal väga valedest kohtadest ülesse ja alla. Ühe korra pidin isegi kaardi enne 3m kõrguse kalju otsast alla viskama ja siis ronisin mööda puud järgi. Kaotasin palju aega ja sain väärtusliku õppetunni ning edaspidi püüan selliseid ajaraiskamisi vältida. Samuti pean kohanema Soome maastikuga, seal tuleb teevalikuid teha, mitte ei saa laisalt otse hakata jooksma. Ühesõnaga, esimene võistlus on ikka esimene võistlus. Siit edasi läheb paremaks! Oli kolm M21A klassi jooksu, enda omas oli 4. kaotus võitjale 2.35. Ise jään enam-vähem rahule, võistlus läks paremini kui eelmisel aastal.

Teekond.
Pühapäeval teates proovisin teha riskipiiril jooksu ja läksin sellest piirist üle. Nimelt ei suutnud kohaneda 1:10 000 kaardiga. Selle pärast mul tavarada tulebki paremini välja, et ma jooksen 1:15 000 kaardi enda jaoks 1:10 000 ehk objektid tulevad minu jaoks õigel ajal. Kümnetuhandesega kiiresti joostes aga tulevad objektid liiga kiiresti. Teates hävisin siis meeletult, olin täiesti liimist lahti. Trenni tuleb teha metsas, rohkem kiireid kaarditrenne, et harjuksin ka 1:10 000 kaardiga jooksma.


84. Suurjooks ümber Viljandi järve.

Hommikul ärgates ei suutnud üldse voodist välja tulla, lihased olid nii väsinud. Eelmisel päeval oli kõik okei, trennis sain 145 pulsiga joosta 4'30/km, mis on minu jaoks täitsa hea. Magasin ka piisavalt kaua, natuke üle 9h. Hommikused ortotesti pulsid ei olnud ka need, mis olid päev varem.
Soojendust tehes oli ikka tunda väsimust ning 145pulsiga jooksin u 5'/km. Täiesti teine päev. Aga kohale oli tuldud ja proovima pidi.
Sisimas lootsin, et võistluse ajal läheb asi paremaks. Esimesed 700m oli olukord okei, liikusin pundis, kuid edasi läks minu jaoks kõik allamäge. Inimesed, keda muidu võidad, jooksevad lihtsalt mööda ja midagi teha ei saa. Järve lõunaotsast tagasi tulles suutsin osadele järele jõuda. Viimased 2km jooksin koos Indrek Tobrelutsuga. Proovisin väikest vahet sisse saada, aga kurivaim oli nagu takjas küljes ja vahepeal tõstis isegi selja tagant mu jalgu. Viimase 200m peal tuli kõrvale, punnitasin mis ma punnitasin, aga ära sain ikka. Tagant järele tarkus: lase teisel vedada!

Aeg: 40.07, koht 15.
Eelmine aasta: 38.18, koht 7. EMV arvestuses 4.
Ilma nädalavahetuse võistlusteta oleks vast see aasta ka samma auku jooksnud. Lohutan ennast sellega, et ma olen ikkagi orienteeruja.

Selle pühapäeva varahommikul stardin Rootsis 10Milal viimases vahetuses Kangasala SK I võistkonnas. Tuleb mõnus tavarada, u 15km.

Teised, kes Eestis, minge Ilves-3le!

Okas päkka!

No comments:

Post a Comment