Sunday, April 21, 2013

JÜRIÖÖ VÕIT!

VÕTKE VÄLJA POISID!

Lõpuks ometi jõudsin natukenegi enda esivanemate saavutustele lähemale. Kahjuks võttis see nii kaua aega.

Võistlusest:
1. vahetus - Mati Tiit. Mehel on Jüriöö võite nüüd 9 ja ta on vist ainuke, kes on jooksnud Jüriööl kõiki vahetusi. Ka 2. ja 4. See kord tuli Mati metsast välja 7. kohal, kaotust SK 100 Lauri Tammemäele 3.26.
2. vahetus - Elo Saue a.k.a. ema. Temalegi ei ole Jüriöö jooksu võitmine uus. Elo tuli metsast 4. kohal, esimesele kaotus 2.08. Kõik oli veel võimalik!
3. vahetus - Kristo Heinmann. Temal veel võitu sellelt võistluselt polnud. Kristo rääkis enne rajale minekut, et jookseb vahe tagasi. Meest sõnast, härja sarvist! Nii ka läks. Eveli saatis metsa 8 sek enne Piibe Tammemäed SK 100-st.
4. vahetus - Eveli Saue a.k.a. tädi. Viimast korda Jüriööl osaledes lõppes OK Ilvese võitude seeria, 10-s järjestikune võit jäi saamata. Eveli tegi kodulinnas mõned minutid viga ning lõpetas teisena.
5. vahetus - mina. Rajale sain 43sek Timmo Tammemäest hiljem. Lõpetasin 1.06 eduga.

Kuidas kommenteerite enda sooritust?

D-rahuldav. Täiesti uskumatult kehv sooritus. Iga punktiga kaotasin kas sekundeid või minuteid. Tehniliselt ei klappinud üldse. Suunda ei suutnud hoida, kaugusi ei suutnud hinnata ja enesekindlus oli 0.
Proovisin joosta nii nagu maailma parimad viimases vahetuses jooksevad, kui koos ollakse. Nt Thierry ja Olav 2012 Jukolal. Mõlemad passisid üksteist ja liikusid koos. Üritasin sama teha ka Timmoga joostes. Hoidsin ennast natukene füüsiliselt tagasi ning kui kokku saime, siis vaatasin viimased etapid ette ära. Ei üritanud alguses eest joosta nagu varasemalt teatejooksudel teinud olen. Sellega aga kaasnes väga ebakindel liikumine ning halvad teevalikud. (vt kaarti)

Mis täpsemalt juhtus (NB! pikk jutt):
1.p - õige oleks olnud joosta järve poolt. Konsumi juures kaotasin u 10sek.
2.p - väike kõhklus punkti juures, u 5sek.
3.p - hindasin kaugust täiesti valesti ja lasin ennast Timmo poolt häirida, u 20sek.
4.p - jällegi kauguse hindamine sassis, liiga vara keerasin raja pealt ära ja sukeldusin meeletusse võssa. Õnneks tuli Timmo minuga kaasa. U 15sek.
5.p - neljandast punktist jooksin valesti välja, kaotus u 25sek.
6.p - enne punkti hindasin kaugust valesti, liiga vara keerasin jällegi raja pealt ära, u 35sek.
7.p - isopummi. Lasin Timmol tänava peal vedada, ootasin selja taga, mis valiku ta teeb. Ise olin vaadanud, et vasakult mööda teeradu on õige minna. Tema läks soosse, jäin hetkeks seisma, peast käisid väga kiiresti igasugused mõtted läbi. Alguses tundus, et saab joosta küll, aga siis seis muutus. Täielik sein ees. Tegin Timmost erineva teevaliku. Külmas vees kõndides mõtlesin juba, et mäng on läbi ja see aasta võitu ei tule. Samuti kartsin ka kolmadana metsa saanud Timo Silda. Õnneks saime Timmoga enne punkti kokku. Viga u 1.30.
8.p - seitsmendast välja joostes kaotasin suunataju ja sekundeid. Lasin Timmol vedada ja lugesin järgmisi etappe ette. U 10sek.
9.p - Läksin juhtima ja lisasin natukene kiirust. Timmoga erinev hajutus.
10.p - Timmot ei näinud enam ja proovisin natukene tempot ülesse kruttida.
11.p - kurvides vaatasin seljataha, et näha kaugel Timmo on.
12.p - enne punkti suusahüpperaja all lubasin ühe väikese seisaku, et punkt ilusti võtta. Kõik õnnestus.
13.p - asi sujub. Mõtlen teevalikut 15. punkti.
14.p - bussipeatus Verevi vastas. Suund teada.
15.p - proovin järve äärest läheneda, hindan kaugusi jälle valesti, tahan liiga vara mäkke ülesse joosta. Viga u 13sek (teevalikuga u 20sek).
16.p - lasin eksitada ennast hajutusepunktist, viga u 8sek.
17.p - mäest ülesse joostes kaldusin paremale ja ei suutnud kaardilt tuvastada, kas on lohk või tipp. Alguses ootasin lohku ja teerajalt keerasingi madalame alale. Punkti ei olnud ja uuesti kaarti vaadates sai asi selgeks. Viga 15sek.
18.p - teerada vedas liiga paremale. Kompass aitas õigele kursile. Viga u 15sek.
19.p - tänavalt ära keerates hoidsin suunda ja vältisin suuri kaldumisi.
20.p - mäest alla, lugesin viimast pauna ette.
21.p - kuulsin jälitajate kaotust. Lisasin kiirust.
22.p - vale teevalik, u 10sek.
23.p - viimane punkt.
Finis - võistkonna kaaslased juba ootavad. Ei oska midagi teha, nägu peeretab :)
Alates vaatepunktist hakkasin sees mingi imelik värin. Kas suudan või ei. Õnneks läks hästi!
Aeg: 49.35.
                                             Lõpp hea, kõik hea!

Asi ei ole lootusetu ja päeval orienteerumine on hoopis teine asi. Eks järgmine nädalavahetus Soomes FinnSpringil näeb, kuidas päeval asi sujub.

Minge metsa! Orienteeruma ikka!

No comments:

Post a Comment