Wednesday, September 11, 2013

Eesti parim

Peatükk nimega: VÕIT!

Möödunud nädalavahetusel toimusid selle aasta Eesti meistrivõistlused sprindis. Läks nii nagu pidi ja ootasin.
Suutsin tiitlit kaitsta ning tõestasin, et olen teist aastat järjest Eesti parim orienteeruja sprindidistantsil. Hurraa!

Enne pühapäevast starti oli seis minu jaoks võrdlemisi ärev. Kahe Silla jooksul Pärnus pidin viimased 1,3km natukene kiiremini jooksma kui plaanisin, et väga suurde häbisse ei jääks ja võistlusest taastumine võttis seetõttu oodatust kauem aega. Olin omadega täiesti läbi ning normaalselt ei saanud magada mitu ööd.

Pühapäevaks asi normaliseerus, jalad olid enam-vähem värsked ja motivatsioon laes. Kuna teadsin, et ainult jooksus peaksin teistest kiirem olema, siis rajal proovisin vältida suuremaid vigu ehk kontrollida rohkem enda tegutsemist kaardiga. See ka suures plaanis õnnestus, kuid korralikust jooksust oli asi kaugel.

Palju rajale varu jäi:
10. punkt - 9 sek
11. punkt - 6 sek
12. punkt - 3 sek (kukkumine)
16. punkt - 5 sek
22. punkt - 6 sek
 + nipet-näpet liigsest kontrollimisest ja hoo maha võtmisest
Kokku: u 38sek

Kui nüüd asja õige pilguga vaadata, siis arenemisruumi on ja ka võitudest saab õppida. Tuleb lihtsalt rohkem investeerida sprindivõistlustesse. Saab liikumise sujuvamaks ja loodetavasti oskuse raja veatuks läbimiseks. Loomulikult olen väga rahul kullaga ning sellega, et suutsin just metsaosas teistest parem olla :)

                                                          Kullale!

                                            Kõik mehed sama pikad

Järgmine võistlus minu jaoks on kas Soome MV lühirajal ja teates või siis Kütioru maastikujooks, kus õnnestus eelmisel aastal võitjana üle finišijoone tuisata.

Teemaväliselt veel seda, et 26. septembrist alates olen uuesti ülikoolis pinki nühkimas ehk sain Pärnu kolledžisse sisse. Lausa paremuselt 6. kohaga :). Õnneks ei pea seal üksi hakkama käima, vaid ka Kristo on väljavalitute seas. Saame õhtuti koos Jõulumäel trenni rassida.

Kummardan ka enda toetajate ees, ilma kelleta poleks ma kullani jõudnud.
Aitäh: Lasita Maja, Ace Logistics, Dexal ja ISC!

No comments:

Post a Comment